Microtech ULTRATECH

Flagowym modelem jest ULTRATECH – średniej wielkości nóż automatyczny DA – Double Action. W modelach DA ostrze jest otwierane i chowane automatycznie po przesunięciu przycisku przez użytkownika. Ostrze blokowane jest w pozycji otwartej z minimalnym luzem, gdyż w automatach OTF zawsze występuje tzw. “blade play”, ale dzięki idealnemu spasowaniu wszystkich elementów w produktach MICROTECH jest ono minimalne. ULTRATECH jest wyposażony w hartowany zbijak do szyb, w nomenklaturze firmy nazywany skull-crusher pod którym zainstalowany jest odwracalny klips do przenoszenia noża w kieszeni. Każdy nóż posiada unikalny numer seryjny oraz miesiąc i rok produkcji nazywany “urodzinami” noża. Jest to istotne gdyż każdy “rocznik” danego modelu jest inny. Gdyby ułożyć obok siebie noże ULTRATECH, zakupione na przestrzeni 10 lat – każdy z nich będzie różnił się drobnymi detalami oraz iteracjami modelu.  Korpus noża składa się z dwóch połówek frezowanego lotniczego aluminium skręconych razem specjalnymi śrubami. MICROTECH skręca swoje konstrukcje własnymi, opatentowanymi śrubami.

Specyfikacja:

Długość ostrza

85mm

Długość rękojeści

127mm

Długość całkowita

212mm

Masa

100g

Dlaczego Microtech

Ostrze noży MICROTECH może mieć kilka standardowych geometrii: bowie, interceptor, hellhound, tanto, bayonet, spartan, double-edge lub single edge. Dostępne są również ząbkowania – częściowe lub pełne. Dodatkowo, powierzchnia ostrza może być wykończona na kilka sposobów: satin, beadblast, stonewash, apocalyptic, bronze, D.L.C. lub malowane. Cały nóż może być wyposażony w dodatki – śruby, przycisk, klips i skull crusher  w trzech podstawowych kolorach: bronze, black i beadblast. Korpus noża jest dostępny w podstawowych kolorach: black, desert tan oraz OD Green.  

Noże MICROTECH są produkowane również w krótkich tematycznych seriach kolekcjonerskich takich jak “Star-Wars” albo “Zombie Apocalypse”. Pełna permutacja kolorów korpusu i stylów ostrza skutkuje listą teoretycznie dostępnych modeli obejmującą około 2750 pozycji.

Galeria Microtech ULTRATECH

WYSYŁKA INPOST GRATIS