Microtech H.A.L.O VI

High Altitude Low Openingjest najszybciej otwierającym się nożem automatyczny na rynku. Zaprojektowany około 1994 roku, model HALO stał się kultowy i ugruntował pozycję firmy na rynku noży, jest modelem definiującym etos i styl MICROTECH. W przeciwieństwie do ULTRATECH-a, HALO jest automatem single-action – wystrzeli po naciśnięciu przycisku, ale żeby schować ostrze należy pociągnąć za podstawę noża, wyciągając płaski kawałek aluminium napinający ponownie sprężynę. Cała operacja jest dość zjawiskowa i relatywnie skomplikowana. HALO to przykład modelu bardziej nastawionego na kolekcjonowanie niż noszenie na co dzień. Zresztą sam Jack Bauerzauważył że ”żaden zwykły biznesmen nie nosi przy sobie HALO 3”. HALO jest dostępne w wersji z bezpiecznikiem i bez – wersje „safety” i najbardziej taktyczna „no safety” 

Specyfikacja:

Długość ostrza

112mm

Długość rękojeści

158mm

Długość całkowita

270mm

Masa

152g

Dlaczego Microtech

Ostrze noży MICROTECH może mieć kilka standardowych geometrii: bowie, interceptor, hellhound, tanto, bayonet, spartan, double-edge lub single edge. Dostępne są również ząbkowania – częściowe lub pełne. Dodatkowo, powierzchnia ostrza może być wykończona na kilka sposobów: satin, beadblast, stonewash, apocalyptic, bronze, D.L.C. lub malowane. Cały nóż może być wyposażony w dodatki – śruby, przycisk, klips i skull crusher  w trzech podstawowych kolorach: bronze, black i beadblast. Korpus noża jest dostępny w podstawowych kolorach: black, desert tan oraz OD Green.  

Noże MICROTECH są produkowane również w krótkich tematycznych seriach kolekcjonerskich takich jak “Star-Wars” albo “Zombie Apocalypse”. Pełna permutacja kolorów korpusu i stylów ostrza skutkuje listą teoretycznie dostępnych modeli obejmującą około 2750 pozycji.

Galeria Microtech H.A.L.O VI

WYSYŁKA INPOST GRATIS